bootstrap modal form


Sevgili çocuklar, gençler, okurlar, kitap severler!

Sesiniz soluğunuz, dilekleriniz, önerileriniz, beklentileriniz bizim için önemlidir.  

elektronik posta: sevdamjgn@gmail.com


Okurlardan Bize Ulaşanlar

İzmit Kartepe Pirelli Anadolu Lisesi

"Jako Olayı" üzerine öğrencilerine (10/E) performasyon ödevi veren (2015 - 2016 Öğretim Yılı) değerli öğretmenimiz Münire Çalışkan Tuğ, onlara kitabın dünyasını kendi dünyalarıyla yaratıcılıklarını harekete geçiren bir buluşturma fırsatı verdiğini elimize ulaşan çalışmalarla ortaya koymaktadır. Kendisini kitabın kahramanı Lara'nın yerine koyup küçük küçük şiirlerin yazılı olduğu şekerlemeler hazırlayan, hatta şekerlerin konulduğu heybeyi bile unutmayan, sevgi zinciri oluşturan öğrencilerin yanı sıra ders kitaplarındaki etkinliklerden esinlenip bulmacalar, sözcük avları, eşleştirmeler, broşürler hazırlayanlar da var aralarında. Aşkın'ı, Jako'yu, Yaşlı Dünya'yı... resmedenleri de unutmamak gerek. Tüm bu öğrenciler için artık "Jako Olayı" kağıtlarda basılı harfler olmaktan çıkıp yaşamlarının bir parçası olmuş gibi görünmektedir. Yaratıcı okumanın kapısını bu biçimiyle aralayan değerli öğretmenimize ve öğrencilerine çok teşekkür ediyoruz.
Mektuplardan Alıntılar

Alper Karaca'dan
Jako Olayı'nı tek gecede okudum. Tek geceyi belirtmemin nedeni kitabın çok sürükleyici oluşuydu. Kitabın beni en çok etkileyen yönü Aşkın'ın annesinin bugünkü insanlara çok benzemesi, para için görüşlerinden, hayat felsefesinden vazgeçmesiydi. Bu özellikleri, bugünkü insanların özellikleriyle paraleldir. Aşkın ve babasının karakteri benim için değerliydi. Bu kitaptan şunu çıkardım: Dünyanın Aşkın ve babası gibi insanlara ihtiyacı varken ne yazık ki her yer annesi gibilerle dolu. Demişsiniz ya, "Bizim başaramadığımızı başaracak çocuklara." Bunları ancak Aşkın gibiler başarabilir. Dünyanın onun gibilere ihtiyacı var.                                                                                

Yaren Korkutan'dan
Hayatlarımızı bir kez daha gözden geçirmemize yol açan, gelecekte nasıl bir dünya istediğimize dair seçimler yapmamıza yardımcı olan bir kitap Jako Olayı. İnsanlar sonumuzun kötü olacağını tahmin ediyor. Oysa neden teknolojinin imkanlarını da kullanarak gelecek nesillere iyibir dünya bırakmasınlar? İnsanlar zekalarını kullanıp birbirlerini güzelce örgütleyebilir. Gelecekte yapay ağaçların yerini yeşil bir dünya alabilir. Yaşlı Dünya'nın şu son sözlerini unutmayalım: "Dünya yeni bir dünya olsun umudu büyüyor. Ben de umutlanıyorum. Yeni bir dünya özlemi insanların yüreklerinde büyüdükçe ben onlara inanıyorum. İnsana inanıyorum."
                                                                                      
Betül Varol'dan 
Ben Jako Olayı'nı okurken durdum ve düşündüm. Acaba benim çocuklarımın, torunlarımın tek derdi para, stareteji, mal mülk mü olacak? En önemlisi sevgiden yoksun insanlar mı olacaklar? Bu kısım beni çok etkiledi çünkü kimse böyle bir dünyada yaşamak istemez. Tabii seçme imkanı olsa... Bunu da biz değiştirebiliriz, engelleyebiliriz. Bu yüzden Jako Olayı'nı herkese okumasını tavsiye ederim. 
Mobirise
Mobirise
Mobirise
Mobirise

Kocaeli Kartepe Pakmaya İncekara İlkokulu 3. Sınıf Öğrencileri (Mart 2018) 

Şevket Bilal'den
Sevgili Sevda Müjgan Yüksel, seni hiç görmedim ama eminim çok iyi kalplisin. Sana birkaç soru sormak istiyorm. Sen Paçi'yle Maceramız'ı aklından mı yazdın? Bu, bulduğun başlık çok güzeldi. Seni tebrik ederim.                                                                             

Elanur Akbaş'tan
Sevgili Sevda Müjgan Yüksel, Paçi'yle Maceramız harikaydı. "Şerbet Kayboldu"nun içinde Ela ile köpeği var. Benim adım Elanur. Siz her gün böyle farklı farklı kitaplar mı yazıyorsunuz? Size iki bilmece... Cevaplar mısınız? C iken O olur, O iken C olur. Bulamadıysanız AY. Nar tanesi, nur tanesi, dünyamızın bir tanesi. Bunu da siz bulun. Sizi çok sevdim. Slaytınızı da izledim. Çok güzel.
                                                                                      
Bilge Rana Çelik'ten
Sevgili Sevda Müjgan Yüksel, okulumuza hoş geldin. Alkış... Öğretmenimiz bize bütün kitaplarınızı okudu. Ben senin kitaplarından en çok Dedemin Bütün Sırları kitabını sevdim. Senin kitapların çok güzel. Her şey için teşekkür ederim. 

Mobirise

Okul söyleşilerinde Sevda Müjgan'a yazılan notlardan biri de Naz Karakız'dan.    

Mobirise

Kimi okur ise adını yazmayı bile unutur!

Sakarya Sapanca Kırkpınar Muazzez Sabri Gündoğar Ortaokulu Öğrencileri

Burak Keskin'den ( 8. sınıf) 
Kitabınızı (Revenge Adlı Çiçek) okumaya başladığım an, kitabınıza beni çeken bir şey olduğunu fark ettim. Bu iyi bir şey tabii. Bir gencin sizin kitabınızı okuyup beğenmesi hoşunuza gider herhalde. 

Gülseren Caba'dan (8. sınıf) 
Hakkınızda edindiğim bilgilerden sonra güçlü, hatta çok güçlü biri olduğunuzu düşündüm. Kitabınız çok hoşuma gitti, çok akıcı. Diğer kitaplarınız da okuyacağım. 

Nida Poyraz'dan (8.sınıf)
Kitaba (Jako Olayı) başladıktan sonra elimden bırakasım gelmedi. Kitapta beni en çok etkileyen kişi karakterinden ödün vermediği için Aşkın oldu. Aşkın, benim gözümde yaşına rağmen koca yürekli bir çocuk. Kitaptaki olayların geçtiği zamanda insanlar teknolojiyle iç içe yaşarken doğadan çok uzaklaşmışlardı. Bu bana yaşadığımız günlerde doğayla iç içe olmanın değerini de gösterdi.  

"Sihirli Gözlükler" adlı öykünün kahramanı adını bu dünya güzeli çocuktan alıyor: Akasya. Akasyalar buluşunca pek mutlu olmuşlar. Bize de sevinçlerine ortak olmak düşüyor. Çaycuma'ya sevgilerimizi iletiyoruz. (2017)  

Mobirise

Sevda Müjgan Yüksel'in 3. sınıf öğrencileri için kaleme aldığı "Öykülerle Değerler Eğitimi 3" adlı seti alınca mutluluğunu bizimle paylaşan güzel kızımız Selvi Deniz Akyol'a teşekkür ediyor, keyifli okumalar diliyoruz. (2018)

Mobirise

Sevda Müjgan Yüksel'in "Öykülerle Değerler Eğitimi 3" setini okumanın mutluluğunu bizlerle paylaşan Sevgili Anı Güleç, dileriz kitaplarla kurduğu dostluktan ömür boyu mutluluk duyar. (2018)

© sevdamujganyuksel 2017  - Her hakkı saklıdır.