web creator

Yeşil Giresun İlkokulu

Cumba Sanat Şenliği Üsküdar 2018

sevda müjgan

Okurlarıyla buluşan kitaplar, mutlu kitaplardır.

Kitaplarla buluşan çocuklar, mutlu çocuklardır.

sevda müjgan

Cumba Sanat Şenliği 20-23 Eylül 2018 tarihleri arasında Altunizade Kültür Merkezi'nde gerçekleşti.

sevda müjgan

Henüz 3 yaşında olan Masal, kitapların onun düzeyine uygun olmadığını öğrenince seçtiği iki kitabı Sevda Müjgan'a uzatarak "Bunları benim için saklar mısın?" diyerek dünyanın en güzel isteğini dile getirdi.

sevda müjgan

Sevda Müjgan, 23 Eylül 2018 Pazar günü okurlarıyla buluştu.

Sakarya Arifiye Bekir Sıtkı Durgun İlkokulu

11 Mayıs 2018 Cuma günü Sakarya Arifiye Bekir Sıtkı Durgun İlkokulu öğrencileriyle Arifiye Kültür Merkezi'nde bir araya gelen Sevda Müjgan, söyleşisinin ardından öğrencilerin kitaplarını okullarında imzaladı.

Mobirise


Çocuk Edebiyatı'nda Sevda Müjgan'ın Kitapları

Patika Dergisi ve Ankara Mehmet Akif Ersoy Müze Kütüphanesi tarafından düzenlenen edebiyat buluşmaları kapsamında 21
Nisan 2018 Cumartesi günü "Çocuk Edebiyatı'nda Sevda Müjgan'ın Kitapları" konusu ele alındı. Münevver Oğan, Sevda Müjgan'ın kitaplarında fantastik öğeler üzerine bir konuşma sunarken Günay Güner, kitaplarda ele alınan konular ve değerler üzerine bir inceleme yaptı. Sevda Müjgan ise yazarlığının önemli duraklarına vurgu yaparak soruları yanıtladı, kitaplarını imzaladı. Etkinlik sonrası konuşma ve tartışmalar, küçük bir ikram eşliğinde samimi bir ortamda sürdü. 

Mobirise
Mobirise


Sevda Müjgan'la Uzun Bir Yolculuk

Sevda Müjgan, 18 Kasım 2017 Cumartesi günü Ekin Sanat Dergisi'nin konuğu olarak Ankara'daydı. Öğretmen Yazar Münire Çalışkan Tuğ ve Sevda Müjgan'ın birlikte katıldıkları söyleşide Sevda Müjgan'ın kitaplarının, yazma yolculuğunun yanı sıra çocuk edebiyatı da gündeme geldi. Sıcak ve içten bir ortamda gerçekleşen etkinlik Sevda Müjgan'ın kitaplarını imzalamasıyla sona erdi.

Mobirise
Mobirise

36. TÜYAP Kitap Fuarı

Sevda Müjgan Yüksel, 8 Kasım Haziran 2017 Çarşamba günü, Büyükçekmece TÜYAP Kitap Fuarı'nda Yuva Yayınları standında küçük okurlarıyla buluştı.  

Mobirise
Mobirise
Mobirise

Çaycuma Uçurtma Şenliği

Sevda Müjgan, 4 Haziran 2017 Pazar günü Çaycuma Belediyesi ve Çaycuma Eğitim Sen Şubesi'nin birlikte düzenledikleri Uçurtma Şenliği'ne katıldı. Sevda Müjgan, şenlik boyunca kitaplarını imzaladı,  küçük okurlarının sorularını yanıtladı. Şenlikte uçurtmalarıyla kitapları yan yana getirme olanağı bulan çocuklar mutluydu.

Yeşil Giresun İlkokulu

Sevda Müjgan, Yeşil Giresun İlkokulu 3. ve 4. sınıf öğrencileriyle 20-21-22 Nisan 2016 Çarşamba, Perşembe ve Cuma günleri bir araya geldi. Yazar,  öğrencilerle söyleşti, onların sorularını yanıtladı ve kitaplarını imzaladı. 

Küçükçekmece Söğütlüçeşme İlkokulu 

Sevda Müjgan, Küçükçekmece Söğütlüçeşme İlkokulu öğrencileriyle 23 ve 24 Mart 2016 Çarşamba ve Perşembe günleri bir araya geldi. Yazar, küçük okurlarının sorularını yanıtladı, kitaplarını imzaladı.

Karadeniz Ereğli Erdemir İlkokulu

Karadeniz Ereğli Erdemir İlkokulu 4. sınıf öğrencileriyle 15 Ocak 2016 Cuma günü bir araya gelen Sevda Müjgan, öğrencilerle söyleşti, kitaplarını imzaladı. Sevda Müjgan, söyleşi sonrası okul müdürü ve öğretmenler tarafından bir demet çiçekle uğurlandı.

Ankara Kitap Fuarları

7. Ankara Kitap Fuarı

Sevda Müjgan Yüksel, 8 Aralık 2012'de Yeni Umut Yayınları'nın standında kitaplarını imzaladı. 

8. Ankara Kitap Fuarı

Sevda Müjgan Yüksel, 4 ocak 2014'te Yeni Umut Yayınları'nın standında kitaplarını imzaladı.

9. Ankara Kitap Fuarı

Sevda Müjgan Yüksel, 21 - 22 Şubat 2015 Pazar ve Pazartesi günleri Yeni Umut Yayınları'nın standında kitaplarını imzaladı.

10. Ankara Kitap Fuarı

Sevda Müjgan Yüksel, 12 ocak 2016 Salı günü Yeni Umut Yayınları'nın standında kitaplarını imzaladı.

Çocuk Kitaplarının Seçiminde Nelere Dikkat Edilmelidir?

9. Ankara Kitap Fuarı etkinlikleri kapsamında Yeni Umut Yayınları tarafından 21 Şubat 2015 Cumartesi günü bir söyleşi düzenlendi. 

Münevver Oğan, Sevda Müjgan ve Ümit Öğmel, "Çocuk Kitaplarının Seçiminde Nelere Dikkat Edilmelidir?" konulu söyleşiye konuşmacı olarak katıldılar.

Sevda Müjgan, öğretmen ve yazar olarak deneyimlerinden yola çıkarak hazırladığı konuşmayı sundu.

Söyleşinin sonunda Günay Güner sazıyla, Kadriye Karayel ise türküleriyle yer aldı.

Adapazarı Sapanca Kırkpınar Muazzez Sabri Gündoğar İlköğretim Okulu'nda 
22 Şubat 2011'de küçük okurlarıyla ilk kez buluşan Sevda Müjgan Yüksel söyleşinin ardından kitaplarını imzaladı.

Mobirise

14 Şubat Dünya Öykü Günü

Sevda Müjgan, Ankara'da Kanguru Sanat ve Edebiyat Akademisi ve Ankara Aydınlığı Girişimi'nin ortak düzenledği Dünya Öykü Günü kutlamasına (2011) bir öyküsüyle katıldı.

© sevdamujganyuksel 2017  - Her hakkı saklıdır.